Hastanemiz başarılı ameliyatlarına bir yenisini daha ekledi
11 Ocak 2024

Hastanemizde görev yapan Üroloji Uzmanı Op.Dr.Mehmet ÖZTÜRK tarafından 58 yaşındaki ileri derece obez olan hastanın, sağ böbreğindeki kitle nedeniyle, kitlenin yeri ve boyutunun riskli olmasına rağmen Parsiyel Nefrektomi Ameliyatı (böbrekten kanserli dokunun çıkarılması) (Böbrek Koruyucu Kanser Ameliyatı) başarıyla gerçekleştirildi.

        Riskli vakalardan bir diğeri de sol böbrekteki 6 cm lik kitleye bağlı kanama olasılığından dolayı gebeliği sonlandırılmış E.S 'ye başarılı geçen operasyonla “Böbrek Koruyucu Kanser Ameliyatı" yapılarak böbreğe zarar vermeden kanserli doku çıkarılmıştır. Operasyon sonrası yapılan takiplerinde sağlık durumu iyi olan hasta 3. günü taburcu edilmiştir. Ayrıca bir diğer vakada 78 yaşındaki kadın hastaya, sol böbrekte 3 cm kitle nedeniyle “Sol Parsiyel Nefrektomi Ameliyatı” da ekibimiz tarafından başarılı bir şekilde uygulanmıştır. 

Tümörün boyutu ve yerleşimi nedeniyle böbrek koruyucu cerrahi imkanı olmayan hastalara Hastanemizde Radikal Nefrektomi (Tümör ile birlikte böbreğin tamamen çıkarılması) ameliyatı başarı ile gerçekleştirilmektedir.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

    Sağlık Tesisimizde böbrek kanseri, mesane kanseri, prostat ve böbrek taşı gibi ürolojik ameliyatlar başarılı bir şekilde yapılmaktadır. 


  • Ameliyat
  • Ameliyat
  • Ameliyat
  • Ameliyat